Багаторічний борець з біткойном і криптовалютний критик Нуріель Рубіні (Nouriel Roubini) і засновник Eтереуму Віталік Бутерін (Vitalik Buterin) провели гарячі дебати у другому турі блокчейн-події Deconomy в Сеулі, Південна Корея.
Доктор Нуріель Рубіні - професор економіки Нью-Йоркського університету проголосив свої старі хіти, назвавши криптовалюту бульбашкою і сказавши, що це корисно тільки злочинцям і тим, хто ухиляється від сплати податків, які прагнуть відмити гроші за допомогою віртуальних валют, як "новий швейцарський банк".
Проте, зробивши вищезазначені твердження, Рубіні сказав:
Я не думаю, що криптовалютні платежі будуть майбутнім для кримінального світу. Вони не є анонімними і навіть для криптографів, які намагаються бути анонімними, такі як Monero, клептократичні уряди подбають, що ваш гаманець зареєстрований.
Доктор Дум, як називають Рубіні, також згадав інші свої претензії, такі як маніпуляції цінами, схеми пампів і дампів, хакерські злами бірж, а також шахрайства ICO як причини, чому криптовалюти марні. Рубіні розвінчав твердження, що віртуальні валюти представляють собою нову фінансову систему, замість цього називав їх неефективною бартерною системою, яка ніколи не подолає "трилему децентралізації, безпеки і масштабованості".
Бутерін відповів Рубіні на багато його претензій, особливо стосовно анонімності криптовалют, що забезпечують прикриття злочинної діяльності. На думку співзасновника Eтереуму, всі зручності, запропоновані криптовалютами як засіб платежу, доступні всім - чи то для «нетрадиційної діяльності», чи для іншого.
Бутерін також похитнув критику Рубіні, яка не враховує багато переваг прийняття криптовалют. Співзасновник Eтереуму вказав на зручність здійснення міжнародних розрахунків через віртуальну валюту, а також додаткову користь, що криптовалюти є стійкими до цензури.
Що стосується сприйнятої неефективності в технології, Бутерін підкреслює безперервний потік технологічних досягнень, які зараз ведуться в криптовалюті і блокчейн-просторі. Коментуючи трілему криптовалют, Бутерін сказав:
Є, безумовно, деякі реальні занепокоєння, але вони - артефакт технологій, яка існує в 2019 році, а не властива їй. Трилема не підтримана математичними доказами. Не виключено мати масштабованість, децентралізацію і безпеку.Деяка критики Рубіні походить від нерозуміння технології. “Нокойнерси”, такі як Рубіні, представляють біткойн як тіньову конструкцію, яка дозволяє злочинцям здійснювати незаконну діяльність з легкістю. Однак факти говорять інакше.
Національне поліцейське агентство Японії раніше в цьому році виявило, що 98,3% всіх зареєстрованих випадків відмивання грошей у країні за 2018 рік не стосувалися криптовалют. Служби розвідки повідомляють про те, що терористи не в змозі прийняти криптовалюти для фінансування джихадської діяльності.
Тим часом великі банки, такі як Danske Bank, отримують звинувачення у відмиванні грошей на суму $227 млн. Анти-біткойн банки сплатили більше $240 млн штрафів за звинувачення у відмиванні грошей після фінансової кризи 2008 року.
Джерело
http://coinews.io/ua/category/1-kripto/article/4023-v%D1%96tal%D1%96k-buter%D1%96n-z-etereumu-%D1%96-skeptik-b%D1%96tkjona-nur%D1%96el'-rub%D1%96n%D1%96-zustr%D1%96lisya-na-%E2%80%9Cgaryachih%E2%80%9D-debatah