Винагорода за майнінг на блокчейні лайткойна у серпні цього року має бути зменшена вдвічі. Розробники спроектували це для кожних 840 тисяч намайнених блоків або приблизно раз на чотири роки.
Процес спрямований для контролю інфляції шляхом зменшення винагороди за майнінг. З серпня, за блок лайткойну отриманого від майнінгу винагорода скоротиться з 25 монет до 12,5 монет.
За даними CoinDesk лайткойн набирає оберти кожні з попередніх чотирьох місяців - найдовшу місячну перемогу з серпня 2017 року. Ціна активу зросла спочатку на 3,8%, а далі на 46,3%, 31,15% та 22% у січні, лютому, березні та квітні відповідно відповідно. Станом на час написання статті, ціна лайткойна $76,72.
Зростання ціни лайткойна асоціюють саме з вполовиненням винагороди, оскільки цей процес призводить до скорочення пропозиції криптовалюти. Майнери зароблятимуть на 50% менше монет на кожному блоці після серпня, і додаватимуть в екосистему програмного забезпечення значно менше лайткойна, що може призвести до дефіциту пропозиції.
Ринки завжди розглядають перспективи, тому подібні дії, які впливають на попит/пропозицію відповідно впливають на ціну значно раніше запланованої події.
Як приклад, події 25 серпня 2016 року підтверджують цей аргумент, тоді ціна лайткойна різко зросла за сім місяців до вполовинення винагороди за блок.

Тоді LTC збільшився від $1,12 у січні 2015 року, до максимуму $8,72 у липні і падіння нижче $4,00 перед 25 серпня.
Цього разу криптовалюта знизилася на $22 в грудні і з тих пір зросла більше ніж на 250%. Зростання може не закінчитися, оскільки до події вполовинення винагороди ще три місяці і трейдери, які пропустили свій шанс у першому кварталі, можуть вийти на ринок у найближчі кілька тижнів, створюючи тиск на ціни.
Крім того, наслідки вполовинення та його історичний вплив на ціну почнуть привертати більше уваги, оскільки подія наближається, що потенційно запрошує більше покупців на ринок.
Нагадаємо, з наближенням дати попереднього вполовинення, інвестори почали фіксувати прибутки, продаючи цифровий актив після того, як він досяг максимуму у липні 2015 року, за місяць до того, як винагорода зменшилася вдвічі. Фактично, коли відбулася сама подія вполовинення ціна лайткойна була майже на 40% нижче, ніж напередодні, ще більше підтверджуючи, що інвестори втратили інтерес до криптовалюти після завершення довгоочікуваного скорочення винагороди вдвічі.
Після вполовинення, цінова тенденція лайткойна залишалася в боковому тренді майже два роки, перш ніж підскочила до нових максимумів у 2017 році.
Джерело
http://coinews.io/ua/category/1-kripto/article/4140-najb%D1%96l'sha-peremoga-kriptovaljutnogo-rinku-z-2017-roku---c%D1%96na-lajtkojna-zb%D1%96l'shilasya-vdv%D1%96ch%D1%96