10 речей, які треба знати про біткоін - від Едварда Сноудена
Під час, коли далеко не кожен поспішає підтримати біткоін, на допомогу криптовалютi прийшов Едвард Сноуден. Всі дізналися про нього в 2013 році, коли він розповів світу про стеження Агентства національної безпеки США за людьми з різних країн. Ось що цей викривач, який отримав притулок у Росії, говорить про біткоін.
«Мені дуже подобається неупередженість і справедливість біткоіна»У недавньому інтерв'ю ACLU Едвард Сноуден торкнувся теми біткоіна (Bitcoin), криптовалюти і блокчейна. Сноуден вважає криптовалютнi транзакції неупередженими. Це означає, що процес обходиться без участі великих банків; тільки сторони угоди вирішують, як вчинити з грошима. Наприклад, банки можуть проводити власні платежі, а криптовалютi все одно, хто і кому відправляє гроші.
Цифрові валюти будуть цінуватися до тих пір, «поки є люди, охочі переводити гроші без участі банків»На більш фундаментальному рівні криптовалюта (як золото і долар) цінуються виключно завдяки тому, що люди вірять в їх цінність. Сноуден пояснює: «Ця віра заснована на здатності цифрових валют переводити неймовірні суми грошей по всьому світу в електронному вигляді, цілодобово і без участі банків».
«У біткоіна є конкуренти»Сноуден вказує на Monero (XMR/USD) і Zcash (ZEC/USD) як на потенційні альтернативи. Їх головна перевага - повна анонімність транзакцій, включена за замовчуванням.
Біткоіни, можливо, не є анонімним в повній мірі, але це перші справді вільні гроші.
Їх можна перевести кому завгодно, де завгодно і за якою завгодно причини. Наскільки біткоін анонімний? Сноуден вважає, що він не анонімний, а просто неупереджений і дозволяє переказувати грошові кошти по всьому світу.
«Якщо через п'ять років у нас не буде анонімних транзакцій, причину цього треба буде шукати в законах, а не в технологіях»Технологія повністю захищених монет широко доступна і вже використовується. Іншими словами, єдина перешкода для її більш широкого поширення - це закон.
«Блокчейн - це просто химерний спосіб привласнювати тимчасові мітки»Блокчейн, протокол, що лежить в основі біткоіна, - лише спосіб запису і гарантованого зберігання інформації про події. Чим більше блоків в блокчейнi, тим важче внести зміни в минулі дані.
«У найбліжчi кілька років швидкість роботи блокчейна підвищиться»Сноуден зазначає, що в даний час Visa і MasterCard набагато швидше біткоіна. Ці платіжні системи обробляють тисячі транзакцій в секунду; протокол біткоіна може впоратися лише з сімома. Однак скоро це зміниться. Сноуден пояснює: «У найближчі кілька років пропускна здатність блокчейнiв зросте до такого рiвня, що більше не буде вважатися головною проблемою». Наприклад, Nano в даний час на 300% швидше, ніж Ripple (XRP/USD).
«Буде створено не більше 21 млн біткоіна»Яка цінність біткоіна? На думку Сноудена, принаймні частина його цінності пояснюється обмеженим числом монет. На даний момент в обігу перебувають 17,4 млн з 21 млн біткоінiв. Едвард Сноуден каже: «Конкуренція за видобуток монет залишаються настільки висока, що вимагає придбання обладнання та електроенергії на сотні мільйонів доларів. Зазвичай економісти вважають, що саме ці витрати насправді підтримують біткоін і складають його внутрішню вартість».
Головною помилкою Сатоси Накамото було те, що він «не передбачив такого успіху біткоіна»Сноуден описує це як «недолік у всій його красі», маючи на увазі інноваційний процес майнінгу. Майнінг споживає величезні обсяги електроенергії і викидає більше парникових газів, ніж Швейцарія, оскільки кожну монету дуже важко добути.
«Блокчейни можуть бути тим крихітним механізмом, який дозволяє нам створювати системи, що не потребують довірі»Сноуден переконаний, що блокчейн - це більше, ніж модне слівце: «Ви дізналися єдине, що має значення: блокчейни нудні, неефективні і неекономно, проте при правильному налаштуванні зберігається в них інформацію практично неможливо підробити. А в світі, повному брехні, здатність довести що-небудь є дійсно радикальним удосконаленням».
Біткоіни з нами надовгоЗ інтерв'ю Едварда Сноудена слід, що біткоін (або якась інша криптовалюта з більшою конфіденційністю) залишиться з нами назавжди. Пов'язано це з тим, що прагнення переміщати гроші без участі банків нікуди не дінеться. І чим більше людей вірять у цінність чого-небудь, тим воно дорожче.
https://ru.ihodl.com/opinion/2019-05-15/10-veshej-kotorye-nado-znat-o-bitkoine-ot-edvarda-snoudena/