Банк JPMorgan - найбільша фінансова установа Сполучених Штатів Америки за рахунок активів - історично песимістично ставився до основної криптовалюти, тому як тільки ціна біткойна почала зростати, він вирішив зірвати ажіотаж жахливим попередженням.
#Bitcoin prices diverge from intrinsic value, carrying echoes of late 2017, JPM says. pic.twitter.com/DImDoSMv8L
— Holger Zschaepitz (@Schuldensuehner) 17 травня 2019 р.
Криптовалютна зима дала біткойн-ведмедям JPMorgan підстави тішитися на початку року. Аналітики компанії з Волл-стріт в січні натякали на цільову ціну біткойна у розмірі $1260, попереджаючи власників, що вони повинні готуватися до ще більшого зниження, якщо крипто-зима продовжиться.
Вражаюче зростання ціни біткойна змусило цих аналітиків відповідати за свої слова, оскільки цифрова валюта тепер торгується понад $7 900. Але JPMorgan каже, що наразі ціна біткойна нагадує модель буму 2017 року, коли ринкова ціна криптовалюти випереджала свою внутрішню цінність, а потім вражаюче впала.
Стратеги JPMorgan написали у записці (через Bloomberg):
Протягом останніх кількох днів фактична ціна різко зросла над граничними витратами. Дивергенція між фактичними та внутрішніми цінностями несе деякі відлуння високого стрибка в кінці 2017 року, і в той час ця розбіжність вирішувалася головним чином за рахунок зниження фактичних цін.
У примітці повідомляється про те, що JPMorgan намагається донести власникам біткойна, що поточна ціна біткойна не відображає її справжню цінність. Але у JPMorgan є недолік, який знаходиться у «внутрішній цінності» біткойна.
Аналітики JPMorgan прийшли до внутрішньої цінності біткойна, розглядаючи цифрову валюту як товар. Компанія з Волл-стріт оцінила вартість “виробництва” біткойна з використанням таких змінних, як витрати на електроенергію, ефективність обладнання та витрати на електроенергію.
Але, схоже, JPMorgan забув, що нинішній рівень ціни біткойна має набагато більше причин, і не має сенсу оцінювати його на основі вартості майнінгу. Це пояснюється тим, що біткойн виявився більш надійною та альтернативною інвестицією в той час, коли фондовий ринок знаходиться в нестійкому стані, завдяки американсько-китайській торговельній війні.
In a period where:
—political tensions escalate between US and China,
—global equity markets fall sharply
—VIX largest spike in many months
—global yield curves flatten/invert#bitcoin has RISEN and >$6,000
Crypto showing its value as an uncorrelated asset.
— Thomas Lee (@fundstrat) 9 травня 2019 р.
Як виявилося, китайці дампінгують свою фіатну валюту на користь біткойна, щоб уникнути болісного занепаду юаня.
Тим часом, інституційні інвестори накопичуються в біткойні, оскільки цифровий актив вважається кращим, ніж золото, як інвестиції в безпечне сховище. Керівник компанії з управління активами Morgan Creek Digital, Марк Юско (Mark Yusko), вважає, що ціна біткойна може досягати $500 000, якщо криптовалюта цінується як золото:
Отже, якщо ми отримаємо суму вартості в загальній вартості ринку біткойна або мережевому значенні, рівному золоту, це буде приблизно $7,4 трлн, поділених на 21 млн монет, хоча насправді не залишилося 21 мільйон, а ви отримуєте близько $400 000 за монету.
Опитування, проведене компанією Fidelity Digital Assets, виявило, що майже половина інституційних інвесторів, які вона обстежила, бачать у своїх портфелях місце для цифрових активів, таких як біткойн.
We asked: what do institutions really think about?
https://t.co/3Lq5h5ITbT— Fidelity Digital Assets (@DigitalAssets) 2 травня 2019 р.
Таким чином, заява JPMorgan про те, що ціна впаде тільки тому, що вона торгується вище внутрішньої вартості, яка була досягнута шляхом розрахунку витрат на майнінг, - не що інше, як фарс.
Але біткойн довів, що він має цінність через його реальні випадки використання. Так що не дивуйтеся, коли відомі аналітики JPMorgan знову проковтнуть свої слова, коли ціна підніметься вище.
Джерело:
http://coinews.io/ua/category/1-kripto/article/4174-jpmorgan-namaga%D1%94t'sya-sabotuvati-c%D1%96nu-b%D1%96tkojna,-v%D1%96dlyakujuchi-vlasnik%D1%96v-kriptovaljuti-zhahlivimi-poperedzhennyami