follow us on twitter . like us on facebook . follow us on instagram . subscribe to our youtube channel . announcements on telegram channel . ask urgent question ONLY . Subscribe to our reddit

Author Topic: Fundamenty Ethereum (ETH) vyzerajú veľmi dobre  (Read 881 times)

mnixxo

 • Legend
 • *
 • *
 • *
 • *
 • Activity: 1613
 • points:
  236
 • Karma: 94
 • Trade Count: (0)
 • Referrals: 4
 • Last Active: Today at 08:00:41 pm

 • Total Badges: 17
  Badges: (View All)
  10 Poll Votes One year Anniversary Search
Fundamenty Ethereum (ETH) vyzerajú veľmi dobre
« on: June 12, 2019, 02:06:11 pm »
zdroj: kryptonovinky.sk

Fundamenty druhej najhodnotnejšej kryptomeny na trhu Ethereum vyzerajú v poslednej dobe veľmi dobre. Podľa viacerých ukazovateľov podpora tejto platformy rastie.

Hoci cena Ethereum je oproti svojmu all-time high (1448 dolárov) v mínuse zhruba o 83 percent (245 dolárov), zdá sa, že sa v tomto roku zotavuje lepšie než mnohé iné kryptomeny. Okrem rastu ceny zaznamenáva v posledných mesiacoch aj nové rekordy týkajúce sa svojho blockchainu.

Zatiaľ čo niektoré údaje súvisia s celkovo lepšou náladou na trhu s kryptomenami, viaceré z nich priamo súvisia so zvýšeným záujmom o Ethereum. Podľa údajov Etherscan sa počet transakcií v reťazci Ethereum zvýšil v minulom týždni v priemere na 910 000 za deň, kým ročné minimum vo februári bolo len 430 000 transakcií za deň.

Stúpla výrazne aj priemerná hodnota transakcií. Kým vo februári bola 388 dolárov, v súčasnosti je už takmer 1000 dolárov.

Výborným signálom je aj to, že hoci počet transakcií a ich hodnota stúpli, transakčné poplatky sa znížili. Priemerný transakčný poplatok je aktuálne na úrovni 0,17 USD, čo je menej než v roku 2018.

Rastie aj počet aktívnych Ethereum adries. Množstvo tých, na ktorých nastala v mesiaci aspoň jedna transakcia, sa zvýšil a dosiahol nový rekord za posledných 9 mesiacov. Kým vo februári existovalo takýchto peňaženiek len 192 tisíc, v máji ich bolo takmer 310 000. Rekordné číslo však evidujeme k januáru 2018, kedy počet aktívnych adries bol viac ako 580 000.

Negatívny vplyv na Ethereum má však klesajúci záujem o ICO, teda počiatočnú ponuku minci. Tie zažili svoj “boom“ v roku 2017 a to hlavne vďaka Ethereum. V tomto roku sa však vyzbieralo v rámci 133 realizovaných ICO len 2,3 miliardy dolárov (údaj k 5. júnu 2019). Pre porovnanie len v januári 2018 bolo vyzbieraných 2,15 miliardy dolárov, čiže takmer rovnaká suma, no za päťkrát kratšie obdobie. Záujem o ICO sa teda výrazne spomalil.

Pokles objemu finančných prostriedkov získaných skrz ICO koreluje aj s využívaním decentralizovaných aplikácií (DApps) na tejto sieti. Takmer 87 percent z počrtu 1580 DApps nezaznamenalo za posledných 7 dní aktivitu ani jedného jediného užívateľa! Ethereum má tiež menej používateľov a transakcií ako konkurenčné blockchainy EOS a Tron (TRX), čo podla CryptoSlate.com spôsobuje najmä to, že si EOS a Tron neúčtujú transakčné poplatky.

Pozitívna je naopak zvýšená aktivita Ethereum vývojárov na GitHube, čo značí, že ich záujem o pracovanie na tejto platforme je stále veľký.
████▀▀▀▀▀▀▀▀███
▄███▀▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▀███▄
██████▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒███▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒██████
██████▒▒▒▒▒▒▒▄▄▄█████▄▄▄▒▒▒▒▒▒▒██████
███▌███▒▒▄█▀▒▒▒▀███▀▒▒▒▀█▄▒▒███▐███
██▒▒▒▒█████▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒█████▒▒▒▒██
██▒▒▒▒▒▒██████▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒██████▒▒▒▒▒██
▒▒▒▒▒▒▒▒▒█████▒▒▒▒▒▒▒▒▒█████▒▒▒▒▒▒▒▒▒
██▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒███████▒▒▒███████▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒██
▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒█████████████▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒
▒▒▒▄████▄▒▒▒▒▒▒▒█████████▒▒▒▒▒▒▒▄████▄▒▒▒
▒▒▒▀████▀▒▒▒▒▒▒▒▒███████▒▒▒▒▒▒▒▒▀████▀▒▒▒
▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒█████▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒
██▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒█████▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒██
▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒█████▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒
▒▒▒▒▒▒████▒▒▒▒▒▒█████▒▒▒▒▒▒████▒▒▒▒▒▒
▒▒▒▒▒█████▒▒▒▒▒▒███▒▒▒▒▒▒█████▒▒▒▒▒
██▒▒▒▒▒▒▒▒▀▀█▄▄█████▄▄█▀▀▒▒▒▒▒▒▒▒██
███▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒█████▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒███
██▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒██
▀███▄▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▄███▀
███▄▄▄█▄▄▄███
.
.Get Yachtco.

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

Fundamenty Ethereum (ETH) vyzerajú veľmi dobre
« on: June 12, 2019, 02:06:11 pm »


 

ETH & Token Donations: 0xc9CbFe089EBC2E27236F53D8cD2Afd3d337385fc