Ціна біткойна спостерігає різке відродження бичачої підтримки протягом 2019 року, що дозволило їй від'єднатися від переважної більшості традиційних фінансових ринків. Але якщо порівняти його продуктивність з ринком офшорних ф'ючерсів юаня, можна побачити вражаючу схожість цих двох трендів.
Ренміньбі (Renminbi, RMB) з китайської перекладається як "народна валюта", і з 1948 року вона офіційно визнана валютою Народного банку Китаю (People’s Bank of China, PBoC). Китайський юань (CNY) фактично є одиницею розрахунку для RMB, не є власною окремою валютою.
Сам ринок офшорних Ренміньбі (RMB) власне є базою для обміну поза материковим Китаєм, яка спочатку була в Гонконзі та сприяла екстерріторіальній торгівлі з іноземними країнами. З моменту свого створення 2003 року три додаткові офшорні ринки юанів з'явилися в Лондоні, Синґапурі та Тайвані.
Сенс у тому, що маючи окремий офшорний ринок, Китай здатний утримувати капітал своєї країни окремо від іноземних інвестицій. Це важливо, оскільки це не тільки захищає китайську економіку від спаду, якщо світові ринки торгівлі знижуються, але й дозволяє їм розширювати охоплення своєї валюти на світовому ринку.

Дивлячись на графік вище, можна побачити цінову продуктивність як біткойна(BTC), так і офшорного ф'ючерсного ринку юанів за останні 8 місяців (сині та червоні лінії відповідно).
Що дивує тут, це те, що спостерыгаэться дуже чітка кореляція між цими двома тенденціями, незважаючи на обидва фінансові продукти - якщо навіть можете класифікувати біткойн як фінансовий «продукт» - що діє в двох абсолютно різних сферах.
Коли ціна біткойна впала під час хеш-війни Bitcoin Cash в листопаді минулого року, офшорний ринок ф'ючерсів юаня слідував за тим же крутим спадом майже рівно через місяць.
Таку ж схожість можна побачити, відколи ціна біткойна зробила сильне відновлення з ведмежого ринку приблизно в квітні цього року, а через місяць знову на ф'ючерсному ринку юанів.
Більш того, коли подивитися на найостанніші дані на графіку, можна побачити, що ф'ючерсний ринок юанів зараз здається, нарешті, наздогнав продуктивність біткойна, оскільки обидва починають виправлятися в той самий час.
Можливо, ці два ринки стали нерозривно пов'язаними, оскільки переважна більшість інвесторів на ф'ючерсному ринку юанів, також торгували на ринку BTC, що цілком можливо, враховуючи популярність біткойна на азіатських ринках.
Як тільки ринок біткойн почав страждати в листопаді, інвестори почали втрачати гроші. Цілком імовірно, що ведмежі настрої могли проникнути в офшорний ф'ючерсний ринок юанів і змусити інвесторів вийти, поки світові ринки не стабілізувалися.
Те ж саме можна сказати і про те, коли біткойн почав відновлюватися після падіння. Відновлення бичачих настроїв на криптовалютному ринку може дуже заохотити ф'ючерсних трейдерів до входу на ринок, а отже і до зростання торгів.
Джерело
http://coinews.io/ua/category/1-kripto/article/4247-c%D1%96na-b%D1%96tkojna-pokazu%D1%94-chudovu-korelyac%D1%96ju-z-ofshornimi-f'juchersami-na-juan'