follow us on twitter . like us on facebook . follow us on instagram . subscribe to our youtube channel . announcements on telegram channel . ask urgent question ONLY . Subscribe to our reddit . Altcoins Talks Shop Shop

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here

Author Topic: Kava Nedir? Ne İçin Kullanılır?  (Read 4623 times)

Offline hebelubes

• Hero Member
  • *
  • Activity: 790
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 1
  • Last Active: May 24, 2024, 11:16:24 PM
    • View Profile

• Total Badges: 22
    Badges: (View All)
    Fifth year Anniversary Fourth year Anniversary 10 Posts
Kava Nedir? Ne İçin Kullanılır?
« on: August 26, 2020, 12:17:16 AM »
Binance’ın yeni projelerini ortaya koymak için düzenlemiş olduğu Binance Launchpad, Kava teknolojini kullanıcılarına tanıttı. Kava ekibi, Cosmos şirketi tarafından verilebilecek her türlü varlığa teminat olabilmesi için Kava’yı ortaya çıkarmıştır. Kava BNB ve BTCB gibi Binance’ın kendi varlıklarına CDP desteği sunmasıyla bilinir. CDP yani teminatlandırılmış borç pozisyonu gerekli izinleri sağlamak adına sunulmuştur.

Kava’nın asıl amacı DeFi platformu oluşturmak. DeFi platformu, piyasada yer alan tüm önemli kripto varlıklar için kolektifleştirilmiş borç ve stablecoinler sunmayı amaçlıyor.  Kava, bilindiği üzere Tendermint çekirdeği üzerine inşa edilmiştir. Platform aynı zamanda Cosmos tarafından da desteklenmektedir. Bu da önemini iyice arttıran bir olgudur. Kava ayrıca 2019 Binance IEO’yu da başarılı bir şekilde geride bırakmasıyla herkesin dikkatini çekmiştir.

DeFi içerisinde önemli bir yeri olan Kava platformu, kullanıcılarına kripto paralara dayalı teminatlı kredi hizmeti sunmayı amaçlamaktadır. Daha önce aşina olduğumuz Maker DAO’nun sunduğu hizmete benzer bir hizmet sunması planlanan Kava, rastgele bir kripto para birimi üzerinden borçlanma sağlayabilmektedir.

Kava platformu, ilk ortaya çıktığından bu güne kadar son derece beğenilmiş ve desteklenmiştir. Cosmos, Ripple ve Arrington Kapital tarafından desteklenen Kava platformu, birçok farklı kripto sisteminin de desteğini almış durumda.

Kava, Interledger kullanarak çalışan bir sistem. Interledger, farklı blockchain ağlarını entegre etmeyi sağlana bir sisemdir. Bu sistemle çalışan Kava, kullanıcıların cüzdanlarından çapraz zincirler aracılığıyla ödeme yapmasına ve varlık göndermesine izin veriyor.

Kava ekibi 2017’den beri bu platform üzerinde çalışmaktadır. 2017 yılından bu yana ekipte farklılıklar yaşansa da orijinal kadroda bulunan üyeler, projeye liderlik yapmaya devam ediyorlar. Kava’nın şuanki CEO’su kuruculardan bir tanesi olan Brian Kerr, San Francisco Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Brian Kerr, profesyonel oyuncuların yakından bildiği Fnatic Gear’ı da kuran kişidir. Brian Kerr aynı zamanda dünyanın ilk akıllı kripto para otomasyonu olan Snowball platformunun da danışmanlığını yapmasıyla tanınmaktadır.

https://kriptopara.com/kava-nedir-ne-icin-kullanilir/

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

Kava Nedir? Ne İçin Kullanılır?
« on: August 26, 2020, 12:17:16 AM »

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here

Online hasyurt

• Legendary
  • *
  • *
  • Activity: 2804
  • Coinomize.biz
  • Referrals: 3
  • Last Active: Today at 05:04:23 PM
    • View Profile

• Total Badges: 24
    Fifth year Anniversary 2500 Posts Fourth year Anniversary
Re: Kava Nedir? Ne İçin Kullanılır?
« Reply #1 on: August 26, 2020, 08:25:09 AM »
Kava yi burada yazanlardan öğrendim ama  nu lend ne iş yapar acaba? 29 satoshiden gitti de gitti. Uzaya gidecek resmen . Bu postu atarken 7100 lerde geziyor. Ben ilk defa 1000 lerde gördüm alınır mı acaba diye düşündüm ve o hala gidiyor.

Offline hebelubes

• Hero Member
  • *
  • Activity: 790
  • Last Active: May 24, 2024, 11:16:24 PM
    • View Profile

• Total Badges: 22
    Fifth year Anniversary Fourth year Anniversary 10 Posts
« Reply #2 on: August 26, 2020, 01:02:00 PM »
Kava yi burada yazanlardan öğrendim ama  nu lend ne iş yapar acaba? 29 satoshiden gitti de gitti. Uzaya gidecek resmen . Bu postu atarken 7100 lerde geziyor. Ben ilk defa 1000 lerde gördüm alınır mı acaba diye düşündüm ve o hala gidiyor.

sorma içimde yara kaldı 200 kattan fazla yaptı ve biz sadece izleyebildik 1 sene yahu sadece.

Offline Xx

• Hero Member
  • *
  • Activity: 928
  • Referrals: 0
  • Last Active: April 17, 2024, 07:53:08 AM
    • View Profile

• Total Badges: 19
    Third year Anniversary Second year Anniversary 10 Posts
« Reply #3 on: August 27, 2020, 05:07:42 PM »
Son zamanlarda çok fazla görmeye başladım bende kavayı bilgilendirme için teşekkürler galiba daha daha güzel zamanlarda göreceğiz kavayı

Offline fırtınaobüsü

• Full Member
  • *
  • Activity: 222
  • betfury.io
  • Last Active: January 16, 2021, 08:08:17 AM
    • View Profile

• Total Badges: 16
    10 Posts First Post Third year Anniversary
« Reply #4 on: August 30, 2020, 01:05:53 PM »
kaçan bi fırsat daha...
                                                     BetFury                                                     
🐥Twitter | 📩Telegram | 🎲 You play - We pay 🎲 | YouTube 🍿| Reddit  🕹
                                                    Free BTC 1 800 Satoshi every day                                                   

Offline Nboramir

• Sr. Member
  • *
  • *
  • Activity: 398
  • Last Active: October 01, 2021, 07:22:48 AM
    • View Profile

• Total Badges: 23
    10 Posts First Post Fifth year Anniversary
« Reply #5 on: September 02, 2020, 04:59:49 PM »
Nasıl bu kadar geç kalabildim şu defi dönemine anlayamıyorum. içindeyim sandığım piyasadan haberim yokmuş resmen. Çok sonradan farkettiğim halde ufak tefek kar elde ettiğim tokenlerden Kava da ama şuan tekrar girmeye korkuyorum.

Offline Nboramir

• Sr. Member
  • *
  • *
  • Activity: 398
  • Last Active: October 01, 2021, 07:22:48 AM
    • View Profile

• Total Badges: 23
    10 Posts First Post Fifth year Anniversary
« Reply #6 on: September 14, 2020, 12:47:09 PM »
CMC nin yeni earn programına da yerleşmiş durumda şuan. Vaktiniz varsa girin üç beş bir şeyler alırsınız.

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

« Reply #6 on: September 14, 2020, 12:47:09 PM »

Offline Wuju

• Jr. Member
  • *
  • Activity: 49
  • Last Active: March 06, 2023, 07:10:01 PM
    • View Profile

• Total Badges: 7