Криптовалюта - ідеальна для шахраїв. До неї величезний інтерес, всі про це говорять, при цьому тільки одиниці дійсно розуміють, як все це працює. Люди сприймають біткоїни (й іншу криптовалюта) як спосіб швидкого і легкого заробітку грошей. А для шахраїв це відмінне поле для роботи.
Банальний обман
Це коли продають криптовалюту, якої у продавця в наявності немає. Або продають щось, що не є криптовалютою. Подібні випадки зустрічаються досить часто - люди переводять свої гроші, але натомість не отримують нічого. Навіть були випадки, коли продавали якісь металеві монети під виглядом «біткоїну».
Не стати жертвою злочинців досить просто: купуйте криптовалюту тільки на відомих біржах і обмінних пунктах. Не купуйте біткоїни через форуми, домовляючись з кимось безпосередньо і т.д.
Тільки через офіційних посередників. До речі, це можна сказати і про продаж. Не забувайте, що якщо ви перевели криптовалюту, то повернути її вже не вийде. Навіть якщо ви доведете, що вас обдурили.
Подібне провертають і з обладнанням для майнінгу: ви його сплачуєте, але не отримуєте. Шахраї користуються тим, що Асікі (ASIC) не продаються в магазинах (їх там можна знайти дуже рідко). Тому якщо можливо, купувати потрібно безпосередньо у виробника або у посередників, на яких є посилання на сайті виробника.
В даному випадку шахраї грають на жадібності і небажанні платити комісії посередникам.
Не забувайте, що намагаючись заощадити, ви можете втратити все.Фейкові гаманці
Шахраї створюють аналоги офіційних гаманців для криптовалют, з яких вони в будь-який момент можуть вивести гроші. Особливо це актуально для мобільних гаманців, у свій час в App Store і Google Play були десятки подібних додатків. Свого часу досить велика кількість людей втратила свої збереження, повернути які не вдалося.Убезпечити себе дуже просто:
користуйтеся тільки тими гаманцями, які ви завантажуєте з офіційного сайту криптовалюти. Не завантажуйте гаманці в інших місцях, шахраї легко їх підробляють.
Якщо говорити про пряму крадіжку криптовалют з вашого гаманця шляхом злому, то це нереально, якщо ви дотримуєтеся всіх правил безпеки. Так, випадки злому гаманців (з тими ж біткоїнами) є, але зазвичай там справа в тому, що їх власники нехтують найпростішими правилами безпеки. Наприклад, зберігають паролі в документі
паролі.txt. У кожної криптовалюта свої методи і алгоритми захисту, якщо дотримуватися всіх рекомендацій, то можна не боятися злих хакерів

Фальшиві біржі і обмінні пункти
Варто бути справедливим - дані схеми шахрайства є актуальними не тільки в сфері криптовалют, але і з будь-якими електронними платіжними системами. Вам потрібно бути дуже уважними при виборі біржі або обмінного пункту, звертайте увагу на оформлення сайту, контакти і т.д. Пошукайте відгуки в інтернеті, не довіряйте великі суми новим сайтам.
Правильніше за все вибрати для себе одну біржу або обмінник і надалі користуватися тільки ними. Не забувайте, що шахраї заманюють користувачів низькими комісіями і вигідними курсами,
якщо ціни занадто сильно відрізняються від ринкових, то це привід насторожитися!Віртуальний(хмарний) «Майнінг»
Майнінг біткоїнів на домашніх ПК вже давно не має ніякого сенсу, сьогодні займаються майнінгом в пулах, купують ферми або здають потужності в хмарі. З останнім пов'язане досить багато обману, тому потрібно бути дуже обережним. Основні схеми виглядають так:
- У самому примітивному варіанті ніякого майнінгу немає і в помині, з користувачів просто збирають гроші, виплачують їм якісь дивіденди. Після отримання перших грошей, люди починають вкладати більше, з метою збільшити прибуток і втрачають всі гроші. Грубо кажучи, їх всіх просто «кидають».
-У компанії дійсно є обладнання, дійсно здійснюється майнінг, але в певний момент компанія пропадає з усією криптовалютою. Не всі виводять гроші відразу -цим шахраї і користуються.
Справа в тому, що часто розпізнати шахраїв неможливо до того моменту, поки вони не зникнуть з грошима. Є ряд ознак шахраїв, які варто знати:
-Домен в незрозумілій зоні, а дані про особу, на яку він зареєстрований - приховані;
-Немає візуального підтвердження наявності обладнання та інших вичерпних даних про те, де воно фізично знаходиться;
-Відсутні реєстраційні дані про компанію або вони є, але їх не можна перевірити;
-Вам обіцяють величезні прибутки, що досить нерозумно, враховуючи те, що прибуток від хмарного майнінгу залежить від курсу криптовалюти, тому гарантувати вам дохід вони ніяк не можуть.
Оскільки у випадку з хмарним майнінгом повністю убезпечити себе від обману не можна, я взагалі не рекомендую користуватися подібними послугами. Ну а довіряти подібним компаніям дуже великі гроші буде вкрай нерозумно."Липові" криптовалютні експерти + памп
Схема обману така: все починається з придбання уявним експертом будь-якої цифрової монети за низьким курсом (найчастіше з мінімальним обсягом торгів). Далі він публікує у своєму акаунті Twitter відгуки про неї. Спочатку здається, що в цьому немає нічого протиприродного. Але суть криється в реакції на його пост: передплатники наслідують приклад «експерта» і починають вкладати кошти в цю криптовалюту. Так відбувається «накачування» монети, після якої шахрай виводить свої кошти з істотним прибутком.
Аналізуючи подібні схеми, експерти прийшли до висновку: у зловмисників є певний план дій. Наприклад, наступний: уявний професіонал сигналізує знайомим інвесторам про те, в який час він почне кампанію по просуванню криптовалюти в соціальній мережі. Вони купують її, після чого шахрай публікує повідомлення в Twitter, наївні інвестори скуповують токени в великому обсязі. Через кілька годин шахраї продають свої активи і фіксують прибуток.
Щоб не попастися на вудку зловмисника, необхідно проводити власні дослідження ринку та ICO-проектів. Не йдіть на поводу у чергового "експерта".Купівля закритих ключів
Зараз на просторах інтернету є безліч фейковий сайтів, каналів, та сторінок в соціальних мережах, які обіцяють виплатити криптовалюту взамін на закриті персональні ключі. Тут немає нічого нового: ні один проект (крім шахрайського) не проситиме від користувачів подібну інформацію.Потрібно пам'ятати, що закриті цифрові ключі на те та закриті, що не призначені для сторонніх очей та
передавати їх ні в якому разі не можна.Це основні схеми шахрайства в сфері криптовалют(які відомі мені), але є й інші. Різні піраміди, чарівні гаманці (відправ 1 біткоін, отримай назад два), збір пожертвувань на благі цілі, фішингові сайти, депозити з величезними відсотками. Всього цього дуже багато, але убезпечити себе дуже просто: не потрібно бути жадібним та гнатися за легкими грошима. Шахраї грають тільки на жадібності, якщо ви не будете поспішати з рішеннями, то обдурити вас буде вкрай складно 