follow us on twitter . like us on facebook . follow us on instagram . subscribe to our youtube channel . announcements on telegram channel . ask urgent question ONLY . Subscribe to our reddit . Altcoins Talks Shop Shop

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here

Author Topic: Dolar 5 TL'ye kadar iner mi?  (Read 1829 times)

Offline Rdu

• Full Member
  • *
  • Activity: 289
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 0
  • Last Active: January 08, 2019, 05:41:20 PM
    • View Profile

• Total Badges: 12
    Badges: (View All)
    10 Posts First Post Fifth year Anniversary
Dolar 5 TL'ye kadar iner mi?
« on: September 27, 2018, 09:05:45 PM »
Bugün gün içinde dolar 5,96 seviyesine kadar düştü. Doların düşüşü bazen aklıma şunu getiriyor; sanki düşmek zorunda ve düşmemek için direniyor. Sonuçta Türkiye ekonomisinin kötü olduğunu sürekli dile getirip eleştirenler ABD ekonomisine pek dikkat çekmiyor, doları yüksek tutabilmek için türlü dümenler çeviriyorlar ve bazen dolar gerçekten düşmemek için direniyor ama düşmesi kaçınılmaz diyebilirim. Rutin şekilde düşmeye devam eder mi sizce de ve düşerse 5 TL'ye kadar iner mi? İnşallah iner ve millet olarak biraz olsun rahat nefes alırız.

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

Dolar 5 TL'ye kadar iner mi?
« on: September 27, 2018, 09:05:45 PM »

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here

Offline topicmaker

• Full Member
  • *
  • Activity: 139
  • PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN
  • Last Active: June 26, 2019, 10:03:01 PM
    • View Profile

• Total Badges: 15
Re: Dolar 5 TL'ye kadar iner mi?
« Reply #1 on: September 27, 2018, 11:34:05 PM »
Dolarin düsmesi onlarinda isine gelicektir sonucta ihracatlari bu artislardan sonra dusmustur belirli bir seviyeye gerilemesi lazim ki  dolarin urun satabilsinler. yani guclu dolarin abdye yararindan cok zarari var

Offline fallenangel1789

• Legendary
  • *
  • Activity: 2404
  • Hodlers Network
  • Referrals: 2
  • Last Active: October 08, 2022, 01:05:54 AM
    • View Profile

• Total Badges: 25
« Reply #2 on: September 28, 2018, 05:00:01 AM »
Doların gerçek değerinin bu fiyatların çok üzerinde olduğunu düşünüyorum. Kötü ekonomi yönetimimizin dışında doların gerçek değerine ulaşmasını engelleyen bir faktör de Trump. Temenni değil tabii ama doların 9 tl bandında seyredeceğini düşünüyorum yıl sonunda. Umarım yanılırım.

Offline alidurmaz

• Legendary
  • *
  • Activity: 1374
  • Last Active: January 15, 2022, 09:35:48 PM
    • View Profile

• Total Badges: 21
« Reply #3 on: September 28, 2018, 10:24:18 PM »
Açıkcası ben doların düşmesi taraftarı değilim. Düşük dolar imalat sanayine balta vurur ve ithalatı artırır. Uluslararası arenada ihracat rekabetinde kaybeden taraf oluruz.  Tamam enflasyon artar ama bir süre buna katlanmalıyız.
Düşük dolara ayrılacak olan bütçe ile, ithalatını yaptığımız ilk 100/500/1000 ürün için üretim desteklemesi yapılmasını daha doğru buluyorum.

Offline fallenangel1789

• Legendary
  • *
  • Hodlers Network
    • View Profile

« Reply #4 on: September 29, 2018, 02:24:46 PM »
Açıkcası ben doların düşmesi taraftarı değilim. Düşük dolar imalat sanayine balta vurur ve ithalatı artırır. Uluslararası arenada ihracat rekabetinde kaybeden taraf oluruz.  Tamam enflasyon artar ama bir süre buna katlanmalıyız.
Düşük dolara ayrılacak olan bütçe ile, ithalatını yaptığımız ilk 100/500/1000 ürün için üretim desteklemesi yapılmasını daha doğru buluyorum.

Şimdi eğer ihracatçı olsaydık sizin gibi düşünebilirdik :) Ama sıradan insanlarız, işçiyiz memuruz. Devleti elbet düşüneceğiz ama devlet de bizi düşünmeli.

Offline alidurmaz

• Legendary
  • *
    • View Profile

« Reply #5 on: September 29, 2018, 08:17:27 PM »

Şimdi eğer ihracatçı olsaydık sizin gibi düşünebilirdik :) Ama sıradan insanlarız, işçiyiz memuruz. Devleti elbet düşüneceğiz ama devlet de bizi düşünmeli.

Güney Kore'nin nasıl geliştiği ile alakalı bir yazı paylaşmıştım forumda. Dileyen bu linkten okuyabilir. https://www.altcoinstalks.com/index.php?topic=34530.0
İhracatın artması demek, üretimin artması demek, üretimin artması demek işsizliğin düşmesi demek,. Yani ihracatın artmasının tek devlete faydası olmuyor. Tüm topluma oluyor.
Birde en çok istediğim şeylerden biri, vergide adaletin sağlanması (hatta her yerde adaletin sağlanması) sonrasında ise devletimizin dışardan borç arayacağına halkından borç alması. Ama önce mutlaka ama mutlaka adaletin sağlanması gerekiyor.
Geçenlerde 1915 Çanakkale filmini seyrediyorum ve şunları düşünmeden edemedim: Milletimizi Allahın izniyle hiç bir güç yenemez. Yeter ki bizi yöneten liderler sağlam çıksın..

Offline fallenangel1789

• Legendary
  • *
  • Hodlers Network
    • View Profile

« Reply #6 on: September 29, 2018, 08:36:05 PM »

Güney Kore'nin nasıl geliştiği ile alakalı bir yazı paylaşmıştım forumda. Dileyen bu linkten okuyabilir. https://www.altcoinstalks.com/index.php?topic=34530.0
İhracatın artması demek, üretimin artması demek, üretimin artması demek işsizliğin düşmesi demek,. Yani ihracatın artmasının tek devlete faydası olmuyor. Tüm topluma oluyor.
Birde en çok istediğim şeylerden biri, vergide adaletin sağlanması (hatta her yerde adaletin sağlanması) sonrasında ise devletimizin dışardan borç arayacağına halkından borç alması. Ama önce mutlaka ama mutlaka adaletin sağlanması gerekiyor.
Geçenlerde 1915 Çanakkale filmini seyrediyorum ve şunları düşünmeden edemedim: Milletimizi Allahın izniyle hiç bir güç yenemez. Yeter ki bizi yöneten liderler sağlam çıksın..

Merhaba Ali hocam. Şimdi Türkiye ile Güney Koreyi karşılaştırmak sanırım doğru değil. Bunlarda zenginlik arttıkça GSMH arttıkça en üst kesim ile en alt kesim arasında uçurum artmıyor. Yani refahın bölüşümü daha adil oluyor. Bizde ise tam tersi. Zenginler gittikçe zenginleşiyor biz ise daha da fakirleşiyoruz. Bakın sadece son 5 yılda affedilen vergi borçlarını incelersek bunların hiçbiri işçinin, öğrencinin ve ya memurun borcu değil. İhracatçının, ithalatçının borcu. Bugün devlet vergi gelirinin yarısını asgari ücretliden ve %60ını da işçilerden alıyor. Bu ülkeyi aslında ayakta tutan kesimler bu kesimlerken her yenilik, iyileştirme, af zenginlere geliyor. Kısaca bunların durumunu iyileştirecek hamlelerin bize faydası yok. Devlete ise hiç yok. Devletin üzerine asalak gibi yapışan iş adamlarını hayatta tutmak adına bizim boğazımıza çökmelerini eleştirmeliyiz. Bunların getirdiği fayda götürdüklerinin yanında sıfır kalıyor. Doların artışı ülke nüfusunun %99u için kötüyse o halde artmamalıdır.
1960lı yıllarda devlet planlama teşkilatı kurulduğunda ihracatçıları desteklemek adına birçok kolaylık sağlandı Koçlara vs. Gerçekten ihtiyaç vardı. Artık bu dönem geride kaldı. Devleti zenginleşme aracı olmaktan çıkarmak ve gerçek rekabet ortamını oluştumak zorundayız.

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

« Reply #6 on: September 29, 2018, 08:36:05 PM »

Offline alidurmaz

• Legendary
  • *
    • View Profile

« Reply #7 on: September 29, 2018, 09:50:20 PM »

Merhaba Ali hocam. Şimdi Türkiye ile Güney Koreyi karşılaştırmak sanırım doğru değil. Bunlarda zenginlik arttıkça GSMH arttıkça en üst kesim ile en alt kesim arasında uçurum artmıyor. Yani refahın bölüşümü daha adil oluyor. Bizde ise tam tersi. Zenginler gittikçe zenginleşiyor biz ise daha da fakirleşiyoruz. Bakın sadece son 5 yılda affedilen vergi borçlarını incelersek bunların hiçbiri işçinin, öğrencinin ve ya memurun borcu değil. İhracatçının, ithalatçının borcu. Bugün devlet vergi gelirinin yarısını asgari ücretliden ve %60ını da işçilerden alıyor. Bu ülkeyi aslında ayakta tutan kesimler bu kesimlerken her yenilik, iyileştirme, af zenginlere geliyor. Kısaca bunların durumunu iyileştirecek hamlelerin bize faydası yok. Devlete ise hiç yok. Devletin üzerine asalak gibi yapışan iş adamlarını hayatta tutmak adına bizim boğazımıza çökmelerini eleştirmeliyiz. Bunların getirdiği fayda götürdüklerinin yanında sıfır kalıyor. Doların artışı ülke nüfusunun %99u için kötüyse o halde artmamalıdır.
1960lı yıllarda devlet planlama teşkilatı kurulduğunda ihracatçıları desteklemek adına birçok kolaylık sağlandı Koçlara vs. Gerçekten ihtiyaç vardı. Artık bu dönem geride kaldı. Devleti zenginleşme aracı olmaktan çıkarmak ve gerçek rekabet ortamını oluştumak zorundayız.

Hocam adaletin sağlanması dediğim işte bu olay. Dediklerinizde sonuna kadar katılıyorum. Geçenlerde 12 şirketin 5,5 milyar dolara yakın vergisi affedildi. (Ki ben hakkımı helal etmiyorum). Bunlar çok yanlış şeyler. Patronlar zengin olurken hala işçilerin sigortaları bile asgari ücretten yatıyor. Güney Kore örneğini iktidarıyla muhalefetiyle halkıyla patronuyla işcisiyle ibret almamız gerekir. O yüzden paylaştım. 

Offline Filo

• Legendary
  • *
  • Activity: 1492
  • Your Data Belongs To You
  • Last Active: April 05, 2022, 05:52:18 PM
    • View Profile

• Total Badges: 24
« Reply #8 on: October 02, 2018, 07:46:42 AM »
Evet iner. Hatta umarız 1 dolar 1 lira olur. Ama eninde sonunda 10 liraya da çıkar bu ekonomi yönetimiyle. Biz de gerçek anlamda bir serbest piyasa ekonomisi cari değil. Eğer olsaydı dolar şimdi belki de 8-9 liraydı. Baskılamak bir yere kadar işe yarayacak. Erken seçimlere kadar tutmaya çalışıyorlar. Bakalım göreceğiz.
XSL Labs.io
|█████████████████
███████████████████
█████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
  WHITEPAPER 
  AUDIO WP
|Confidentiality
Authenticity
Integrity

Offline mehmetatum

• Full Member
  • *
  • Activity: 184
  • eLYQD ICO
  • Last Active: April 03, 2021, 09:08:01 PM
    • View Profile

• Total Badges: 18
« Reply #9 on: October 02, 2018, 10:48:38 PM »
benim görüşüm bir müddet daha bu seviyelerde devam edip tekrar yükselişe geçeceği kanaatindeyim

Offline caxxo

• Member
  • *
  • Activity: 132
  • Last Active: January 17, 2019, 04:00:56 PM
    • View Profile

• Total Badges: 15
« Reply #10 on: October 09, 2018, 03:09:09 PM »
Avrupa'da yasayan bir turk olarak ulkenin durumunu hic iyi gormuyorum. Bu gidisle Dolar 5 tl olmaz ama bikac seneye 10 tl olabilir. Milletin artik aklini basina almasi lazim.

Offline bountyecrire

• Full Member
  • *
  • Activity: 309
  • Last Active: March 01, 2022, 10:58:33 AM
    • View Profile

• Total Badges: 18
« Reply #11 on: October 11, 2018, 11:31:46 PM »
rahibi geri verecekler, bir süre 5.7 civarlarına düşüp sonra 7-8 allah ne verdiyse uçacak bence. Tek rahiple çözülecek iş değil çünkü genel bir kriz var.

Offline freymi

• Full Member
  • *
  • Activity: 151
  • 🔰 FERRUM NETWORK 🔰
  • Last Active: November 11, 2021, 01:42:02 PM
    • View Profile

• Total Badges: 14
« Reply #12 on: October 12, 2018, 09:19:15 PM »
kesinlikle inmez diye düşünüyorum zaten doların buralara kadar gelmesi fiyatlandı ve gerçek satılıyor yani buralarda kalır ve hatta yükselir arkadaşlar.
Ferrum Network •   ANN • Bounty • Website • Telegram
The First High-Speed Interoperability Network for Real-World Financial Applications

Offline JasonTatum

• Sr. Member
  • *
  • Activity: 315
  • Last Active: July 11, 2019, 09:21:37 PM
    • View Profile

• Total Badges: 19
« Reply #13 on: October 13, 2018, 03:10:09 PM »
İnmez inmeyecekte 5.70  küsürlere kadar indi şuanda dahada inmez çünkü piyasa çok kötü indiremezlerde merkez bankasındada para kalmadı ne yapcaklar hiç bir şey ellerinden izlemek geliyor sadece şuanlık

Offline bychemist32

• Legendary
  • *
  • Activity: 1493
  • Referrals: 8
  • Last Active: June 09, 2021, 09:32:14 AM
    • View Profile

• Total Badges: 22
« Reply #14 on: October 17, 2018, 08:07:37 AM »
5 Tl ye inse de bu kötü durumda 10 tl'ye çıkmasını bilir. Dolar 7 tl oldu herşeye %300 zam geldi.Dolar 5 küsür şu an,ama hiçbirşeye indirim yok.İndirim olmadığı gibi zamlara devam ediyor millet.Hani devlet nerede?

ETH & ERC20 Tokens Donations: 0x2143F7146F0AadC0F9d85ea98F23273Da0e002Ab
BNB & BEP20 Tokens Donations: 0xcbDAB774B5659cB905d4db5487F9e2057b96147F
BTC Donations: bc1qjf99wr3dz9jn9fr43q28x0r50zeyxewcq8swng
BTC Tips for Moderators: 1Pz1S3d4Aiq7QE4m3MmuoUPEvKaAYbZRoG