Платформа використовує цифрову технологію міток часу для захисту інтелектуальної власності.
Компанія Bitfury Group оголосила про свою співпрацю з PatentBot для створення системи на основі технології блокчейну, яка дозволить маркувати документи, що підтверджують авторські права, за допомогою цифрових міток часу. Дана система забезпечує безпечний і надійний спосіб підтвердження авторства і захисту інтелектуальної власності, йдеться у прес-релізі компанії.
PatentBot - це бот-реєстратор торгових марок, з яким реєстрація документів займає не більше 10 хвилин. Інтеграція блокчейну в його послуги допоможе спростити і захистити складну систему авторських прав. Щоб отримати авторські права, творцям необхідно підтвердити свою першість у втіленні ідеї в життя і наявність перевіряється записи про дату створення і зміст роботи.
Ще в XVIII столітті автори відправляли свої твори самим собі поштою. Як це не парадоксально, цей метод використовується і в наші дні. Відправку листів самому собі можна назвати традиційним способом маркування. Печатка поштового відділення з зазначенням часу сама по собі служила своєрідним доказом того, що твір було створено в певний час. Лист відкривалося в суді в разі суперечки. Ми вирішили полегшити цей процес за допомогою технології блокчейну і раді працювати над цим важливим проектом спільно з компанією Bitfury,
- розповідає Артем Афян, керівник відділу розвитку бізнесу проекту PatentBot.
Завдяки інтеграції блокчейну для підтвердження авторства матеріалів користувачам не потрібно роздруковувати листи, відвідувати поштове відділення, оплачувати поштовий збір, відправляти конверт і зберігати його. Замість цього необхідно завантажити свої матеріали на блокчейн-платформу PatentBot, тим самим створивши верифіковану цифрову мітку часу, яка є доказом того, що користувач володів цими матеріалами в певний час. Завдяки використанню технології блокчейну ця інформація захищена і легко перевіряється в разі юридичних суперечок.
Наталія Владимирова, генеральний директор проекту PatentBot, розповіла про принцип роботи платформи.
Після відправки файлу ви отримаєте його назад в зашифрованому вигляді з міткою, яка вказує час шифрування. Потім ви отримаєте ключ, за допомогою якого можна відкрити цей файл. Іншими словами, у вас є багаторазовий цифровий конверт, який дозволяє вам підтвердити своє авторство в системі, захищеній від зламів. А в разі суперечок в майбутньому ви можете скористатися цим записом,
- пояснила Владимирова.
Для розгортання рішення PatentBot буде використовувати блокчейн-платформу Exonum від компанії Bitfury.
«Ми завершили плавну інтеграцію Exonum з конфіденційними даними користувачів платформи PatentBot, гарантуючи їх максимальну безпеку і незмінність, - заявив Гліб Палієнко, глава проекту Exonum в Bitfury. - Записи на основі технології блокчейну легко доступні і можуть використовуватися в судах в якості фактів, які можна перевірити. Завдяки платформі Exonum всі причетні до процесу реєстрації авторських прав - від юридичних агентств до регулюючих органів, приватних осіб або підприємств - можуть легко виконувати свої вимоги і користуватися перевагами простої і ефективної маркування за допомогою міток часу».
На українському ринку платформа PatentBot була запущена в липні 2017 року, потім вийшла на ринки США і ЄС, а також залучила інвестиції з боку бізнес-акселератора в Гонконзі. Тепер її команда проводить технічну розробку для азіатського ринку. PatentBot був визнаний кращим ботом 2017 року за версією компанії ProductHunt.
Компанія Bitfury перевела на блокчейн земельний реєстр Грузії в 2016 році і підписала меморандум про взаєморозуміння з українським урядом, для перенесення ряду урядових сервісів на блокчейн-платформу.
Джерело:
http://coinews.io/ua/category/1-kripto/article/3370-kompan%D1%96%D1%97-bitfury-%D1%96-patentbot-zapuskajut'-sisWord blocked to prevent spam-zahistu-avtors'kih-prav-na-osnov%D1%96-tehnolog%D1%96%D1%97-blokchejnu