Відкритість коду системи біткойна неминуче була змушена призвести до появлення нових криптовалют, які б доповнювали і розширювали можливості початкового блокчейну. Їх почали називати форки біткойна. Англійське слово «fork» перекладається як відгалуження, тобто це використання кодової бази програмного проекту в якості старту для іншого. Кожна така «вітка» може розвиватися незалежно від основного проекту і в одній вітці можуть бути реалізовані можливості, яких не було висвітлено в основному проекті. Один форк підтверджує швидко транзакцію, другий переводить велику кількість монет, третій майнить монети швидше на менш потужному комп`ютері. Якщо в якості бази використовується біткойн, то інші монети називаються форками біткойна.
Основні види форків та їхнє значенняІснує два основних види форків: софт форки і хард форки. Перший можна назвати «м`ягкою» модифікацією початкового коду, а другий – «жорсткою».
Щодо софт форку, то зміна правил не потребує оновлення клієнта (програмного забезпечення), для виконання нових правил. Якщо частина вузлів не приймуть нові правила, то вони все рівно зможуть взаємодіяти один з одним. Таким чином софт форк є кодом, який можна змінити і він не порушує консенсусу відносно самого протоколу.
У випадку хард форку, то нові правила настільки відрізняються від старих, що вузли, які їх не прийняли, не сприймають інформацію від вузлів, які прийняли. Хард форк передбачає зміну самого механізму консенсусу, і в цьому випадку вся мережа розділяється на дві частини, які більше ніколи не зможуть взаємодіяти. Що ж може статися після хард форку? Один з утворених ланцюжків системи може «відмерти», але може і зберегтися – це залежить від того, яка кількість хешової потужності припадає на кожен ланцюжок. Прикладом може служити ситуація з Етереум Класік. Це була абсолютно нова гілка, яка утворилася внаслідок хард форку, який був проведений 20 липня. Голосування відбулося для того щоб повернути крадені гроші власників токенів ДАО. Оскільки деякі майнери відмовились і залучились підтримкою частини спільноти, вони продовжили використовувати стару систему і в результаті цього з`явився Етереум Класік.
Як приклад одного з найпопулярніших форків можна взяти лайткойн (LiteCoin, LTC). Він є однією з перших і найбільш успішних криптовалют після біткойна. До його переваг відноситься те, що транзакції проходять в 4 рази швидше, ніж в біткойні, а його блоки не займають так багато місця.
Для загального розвитку.

Стаття запозичена на сайті:
http://coinews.io/ua/category/78-osnovi/article/635-fork-kriptovaljut