Доказ частки володіння (Proof-of-Stake, PoS) передбачає, що право людини займатися майнінгом і перевіряти блоки з транзакціями визначається числом монет, якими він володіє, тобто чим більше у майнера біткойнів або альткойнів, тим вища у нього потужність майнінгу.
pow-vs-pos
Що таке алгоритми консенсусу, Proof-of-Work (PoW), Proof-of-Stake (PoS)
Завдяки PoS, який стає все більш і більш популярним, заробляти можна не тільки на торгівлі, але і просто на володінні криптовалютою.
Ось найцікавіші криптовалюти для пасивного доходу.
NEO
NEO — це PoS-криптовалюта з підтримкою смарт-контрактів. Це робить її ідеальною відправною точною для запуску децентралізованих додатків і проведення ICO.
NEO-to-moon
NEO і його споріднену монету GAS можна використовувати для отримання пасивного доходу, однак для цього необхідно зберігати їх не на біржі (окрім Binance), а в гаманці. При цьому слід врахувати, що не всі гаманці однакові, тому важливо заздалегідь перевірити, чи дозволяє обраний гаманець отримувати винагороди в GAS. Річна прибутковість становить 4-6%.
Від інших криптовалют NEO відрізняється своєю неділимістю — його не можна розбити на частини, менші 1 NEO (що, до речі, є мінімальною кількістю для стекінгу). Розібратися в ключових відмінностях між NEO і GAS допомагає наступна аналогія: NEO являє собою частку володіння в блокчейні, в той час як GAS виступає «паливом» для цього блокчейні і дає право працювати з ним.
gas-smart-economy
Що таке GAS в мережі NEO і для чого він використовується?
Dash
Хоча Dash (DASH/USD) не є криптовалютою на основі Proof-of-Stake, його система мастернодів дозволяє власникам отримувати дивіденди. У цьому сенсі вона не відрізняється від класичних POS-монет.
Прибуток досить високий – близько 7,5-8,4%, плюс подорожчання самої монети. Головний недолік — великі початкові вкладення. Станом на жовтень 2018 для створення мастерноди потрібно не менше 1000 монет, а їх сукупна вартість становить близько 162 тис. доларів.
PIVX
Криптовалюта PIVX (акронім від Private Instant Verified Transaction, конфіденційні миттєві перевірені транзакції) з’явилася в 2016 році, відгалузившись від Dash.
Вона дозволяє власникам токенів завести мастерноду, для якої потрібно 10 тис. PIVX на загальну суму близько 12 тис. доларів, або зайнятися простим стекінгом.
Мінімальні вимоги для стекінга відсутні, проте гаманець повинен залишатися активним. Мастернода PIVX приносить близько 5,5% на рік, в той час як прості власники отримують приблизно 4,8%.
Керівництво по стекінгу PIVX написано досить докладно, тому прекрасно підходить для новачків. Команда також не приховує фактор випадковості, властивий стекінгу. Часто він порівнюється з лотереєю, в якій число монет еквівалентно числу лотерейних квитків.
PIVX-
Lisk
Lisk називають «ефіром для простих смертних». Він також дозволяє створювати і виконувати децентралізовані додатки. Проте для розробки використовується звичний JavaScript, що значно збільшує потенційну базу користувачів.
Алгоритм делегованого PoS дещо поступається класичному Proof-of-Stake. Користувачі голосують своїми токенами LSK за делегатів. Блоки створюють делегати (всього їх 101 людина), які набрали максимальну кількість голосів. Вибрані делегати отримують всі винагороди за стекінг. Однак їм ніщо не заважає ділитися дивідендами з користувачами, що підтримали їх.
Оскільки частка відрахувань визначається самим делегатом, вона може варіюватися в широких межах: від 6,25% до 100%. Через трохи заплутаного процесу делегованого POS користувачам рекомендується попередньо ознайомитися з відповідними посібниками і перейти на гаманець Lisk Nano.
Хоча технічні обмеження на об’єм LSK, необхідний для голосування, відсутні, кожне голосування обходиться в 4 LSK. Тому у виборах рекомендується брати участь тільки користувачам з 200 LSK в гаманці (переважно більше 500 LSK) — це дозволить мінімізувати частку витрат і отримати непоганий дохід. На даний момент вартість одного токена LSK становить близько $ 2,9.
VeChain
Останнє покоління VeChain Thor прагне стати платформою для розробки децентралізованих додатків корпоративного рівня. Всі сили розробників спрямовані на те, щоб потіснити Ethereum на другому місці.
У проекта два види монет — VET, або основні токени VeChain, і токени THOR Power. За своїми функціями вони аналогічні вже знайомим NEO і GAS.
Власники VET отримують токени THOR в результаті стекінгу, так само, як власники NEO отримують GAS. Мінімуми для стекінга відсутні, а деякі біржі навіть підтримують генерацію THOR для VET, що зберігаються в їх гаманцях. Прибутковість стекінга відносно невелика — близько 1,68%, хоча за 10 000 VET можна стати власником мастерноди.
Ark
Проект Ark унікальний тим, що команда розробників позиціонує його не як універсальну і всеосяжну криптовалюту. Скоріше, ARK призначений для досягнення конкретної мети. Проект прагне об’єднати різні блокчейни за допомогою технології SmartBridge. Вона працює як смарт-контракт, який можна виконувати на різних блокчейнах з абсолютно різними протоколами, наприклад, на блокчейнах біткойна і ефіру.
Проект Ark також відрізняється від аналогів своїм алгоритмом делегованого PoS за типом Lisk (насправді Lisk — прямий нащадок Ark). Таким чином, користувачі не беруть безпосередньої участі в стекінгу. Їх монети дозволяють вибрати 51 делегата, які потім будуть ділитися винагородами з користувачами, що підтримали їх.
У той час як середня частка відрахувань ARK становить близько 10%, деякі делегати виплачують до 90-100%. Іншими словами, практично всі дивіденди за стекінг йдуть виборцям і розподіляються в залежності від числа голосів.
Одна невелика деталь, що стосується виборів: кожен гаманець може проголосувати тільки за одного делегата. Це зроблено спеціально для запобігання потенційної централізації системи виборів.
Якщо виборець, наприклад, зберігає в гаманці 1 млн ARK, у нього буде мільйон голосів, однак віддати їх він зможе тільки за одного кандидата. Щоб проголосувати за двох, йому доведеться розділити криптовалюту на два гаманця, кожен з яких отримає половину голосів.
Знову ж таки, це зроблено для того, щоб перешкодити великим власникам ARK проголосувати за якусь групу делегатів і потенційно отримати контроль над блокчейном.
KuCoin Shares
KuCoin Shares прив’язані до популярної централізованої криптовалютної біржі KuCoin. Цей майданчик з Гонконгу щодня розподіляє 90% зібраних комісій між власниками KuCoin, змінивши традиційну модель Proof-of-Stake. Втім, процес не можна назвати стекінгом — швидше, простим зберіганням.
KuCoin виплачує дивіденди власникам токенів KCS в обмін на їх зберігання без будь-яких мінімумів. Тонкість в тому, що середню прибутковість розрахувати досить важко, оскільки величина зібраних комісій змінюється з кожним днем, а розмір дивідендів залежить від числа монет KCS.
Джерело
https://cryptobook.pro/kryptovalyuty-dlya-pasyvnoho-dokhodu.htmlА як ви гадаєте чи можна на пос майнінгу заробити? Чи краще мастерноди підіймати?