follow us on twitter . like us on facebook . follow us on instagram . subscribe to our youtube channel . announcements on telegram channel . ask urgent question ONLY . Subscribe to our reddit . Altcoins Talks Shop Shop

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here Ads bidding Bidding Open

Author Topic: Kripto paralar yıkılsa hepsi patlayıp gitse ne olur?  (Read 1156 times)

Offline SkyLords

• Sr. Member
  • *
  • Activity: 357
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 1
  • Last Active: April 10, 2022, 10:12:15 PM
    • View Profile

• Total Badges: 16
    Badges: (View All)
    Fifth year Anniversary Fourth year Anniversary 10 Posts
Kripto paralar yıkılsa hepsi patlayıp gitse ne olur?
« on: November 03, 2018, 01:25:23 PM »
Arkadaşlar beni eleştirmeden önce yazının olumlu bakış açısı olduğunu bildirmek istiyorum. Bu yazıya istinaden sizlerinde düşüncelerini merak ediyorum. Bu konudan çıkarttığınız ile beni eleştirmeyin. Bu yazıda olumlu olmak gerektiğini anlatmaya çalışıyorum. Yani ben Dogecoinci değilim. Evet çoğunuzda olduğu gibi benimde elimde biraz var. Öyle çok sayıda dogecoin yok ya da dogecoinin fanı değilim.

Burada anlatmak istediğim kısaca kim ne derse desin. Bu iş balon ya da bu iş saadet zinciri desinler. Çevremde herkes bunu dediği için diyorum. Malum Çiftlikbank olayından dolayıdır. Ben bu borsanın daha doğrusu blockchainin geleceğinin çok iyi yerlere geleceğini düşünüyorum.

Bu yazıdan sadece eleştirel konuları kendinize göre alıp beni eleştirmeyin. Bunu yapmadan bunu yazayım dedim.

Başka yerde yazdığım bu konuyu burada da paylaşmak istiyorum.

------------------------------------------------

Kripto paralar yıkılsa, hepsi patlayıp gitse bile, ne olursa olsun 2 tane coin her daim ayakta kalır.

Bu iki Coinin adı Bitcoin ve Doge

Bitcoin bir lider, bir öncü, bir sembol ve kripto paraların başlangıcı olduğu için her daim kalıcı olacaktır.

Dogecoin ise; her kalıcı, sağlam teknolojik sistemlerde olduğu gibi Kripto sisteminde de bir insan dokunuşunu göstermesi nedeniyle kalıcıdır. Bir şaka coinidir. Bilgisayarların asla anlayamacağı bir şeydir. Koda duygu entegre edilişinin bir sembolüdür. Gülümsemektir. Gülümsetir.

Bir örnek vereyim; hemen hepimiz 404 hatasını biliriz değil mi? Hani bir site açılmadığında karşınıza 404 hata sayfası çıkar ya. O sitenin bulunamadığını söyler falan. O 404 hatası gibi daha bir çok rakamsal hata vardır. Mesela 403 yasak sayfanın hata kodudur. 512 Email SMTP hatasıdır falan.

Birde bunlar içinde 418 numaralı bir hata vardır. Bu hatayı aldığınızda ekran size "Ben bir çaydanlığım" der. Buna sebep veren durum ise "Çaydanlıkta kahve pişirmeye çalışmanızdır." Tabi bunları ingilizce olarak size söyler. Neyse, şuanda dünyadaki bütün serverlerde bu hata kayıtlı ve mevcuttur. Bir yazılıma yada bir makineye verilen insani bir dokunuştur. Makine ve yazılım ne olursa olsun, ne kadar iyi ve kusursuz olursa olsun her zaman arkasında bir insan olduğunu, bize duygularımızın önemini hatırlatır. Gülümsemektir. Gülümsetir.

Bu hata her ne kadar her serverde olsa da üretmeniz tabi http üzerinde normal şartlarda mümkün değil. Ekrana çaydanlık sokmaya çalışmayın yani. İllaki bu hatayı görmek isterseniz, http yerine htcpcp üzerinden doğru durumu oluşturarak, kendi serverinizde deneyebilirsiniz. Ancak bu şekilde bu hatayı almanız mümkündür. Şuanda internet kod standartlarını belirleyen topluluk bu hata kodunu resmen tanımış, ona özel bir protokol açmış ve bunu 1998'den beri içeriklerinde resmen tutmuşlar.

Şuanda Google'da bunu tanımış ve hatta geçen yıllarda bunu 1 nisan şakası olarak bizlere sunmuştu. Sayfa halen mevcut olup inceleyebilirsiniz. Çaydanlığın üstüne tıklayın. https://www.google.com/teapot

Konumuza dönersek, Dogecoin`de aynen 418 hatası gibi Kripto Dünyasında insani bir dokunuşun sembolü ve bir espri olarak kalacaktır. Fiyatı iner çıkar ama kendisi kalıcıdır. Eksiğimizle, sevincimizle, duygularımızla bizi temsil eder blockchainde.

İşte bu nedenlerledir ki Bitcoin ve Dogecoin her daim kalıcı olacaktır.

Alıntı yapılarak düzenlenmiş ve derlenmiştir...

Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz.

« Last Edit: November 03, 2018, 08:57:15 PM by SkyLords »

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

Kripto paralar yıkılsa hepsi patlayıp gitse ne olur?
« on: November 03, 2018, 01:25:23 PM »

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here Ads bidding Bidding Open

Offline ybora

• Full Member
  • *
  • Activity: 175
  • Referrals: 0
  • Last Active: July 29, 2019, 11:52:15 PM
    • View Profile

• Total Badges: 14
    10 Posts First Post Fifth year Anniversary
Re: Kripto paralar yıkılsa hepsi patlayıp gitse ne olur?
« Reply #1 on: November 03, 2018, 03:22:53 PM »
Geriye doğru baksaydık hak verirdim ancak özetle kripto emtiaların regülasyonu diyebileceğimiz kaçınılmaz süreçte Doge veya başka bir coin/tokenin imajından ötürü kalıcılığından bahsedemeyiz. X süre sonra MALESEF kripto paraların çıkış felsefeleriyle hiç alakaları kalmayacak ve dayatılan kriterlere sahip olmayanlar tarihte yerini alacak.

Offline SkyLords

• Sr. Member
  • *
    • View Profile

« Reply #2 on: November 03, 2018, 03:41:14 PM »
Geriye doğru baksaydık hak verirdim ancak özetle kripto emtiaların regülasyonu diyebileceğimiz kaçınılmaz süreçte Doge veya başka bir coin/tokenin imajından ötürü kalıcılığından bahsedemeyiz. X süre sonra MALESEF kripto paraların çıkış felsefeleriyle hiç alakaları kalmayacak ve dayatılan kriterlere sahip olmayanlar tarihte yerini alacak.

Bu konuya çok güzel bir açıklama yapmışsınız. Dediğiniz gibi ilerleyen zamanlarda coinlerin ne işe yaradığını bilemeyeceğiz. Yani X bir coin amacından sapıp başka bir amaca yönelecektir.

Offline lucitar

• Legendary
  • *
  • Activity: 1432
  • PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN
  • Last Active: July 11, 2019, 10:57:30 AM
    • View Profile

• Total Badges: 18
« Reply #3 on: November 03, 2018, 04:36:45 PM »
madenci kanadı bitcoinin maliyetleri ne kadar yüksek olursa olsun desteklemeye devam ediyor. 100 milyar dolarlık piyasa değeri var ama erimesi de, coşması da çok hızlı gerçekleşiyor. kriptoların tamamen yıkılması hani şu malum %98'lik oran içinde olanlar için mümkün ama belli başlı %2'lik dilimin bunu gerçekleştirmesi sanki zor gibi.

██████████▀▀▄▄▄▄▄▄▄▄▀▀██████████
████████▀░▄██████████▄░▀████████
██████▀░████████▀▀▀█████░▀██████
█████░░███████▀░░░░██████░░█████
████░░██████▀░░▄██░███████░░████
███░░█████▀░░▄███░▄████████░░███
████████▀░░▄████░░██████████▀▀██
█░░░░██░░▄█████░░█████▀░░██░░░░█
██████████████░░████▀░░▄████▄▄██
███░░████████▀░███▀░░▄█████░░███
████░░███████░██▀░░▄██████░░████
█████░░██████░░░░▄███████░░█████
██████▄░█████▄▄▄████████░▄██████
████████▄░▀██████████▀░▄████████
██████████▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄██████████

ZROCOR  -  PRIVATE   FEDERATED   NETWORK         
MOST ACCESSIBLE PLATFORM FOR SELF-ACTUALIZATION
                   FACEBOOK                         TWITTER                         GITHUB                          

██████████▀▀▄▄▄▄▄▄▄▄▀▀██████████
████████▀░▄██████████▄░▀████████
██████▀░████████▀▀▀█████░▀██████
█████░░███████▀░░░░██████░░█████
████░░██████▀░░▄██░███████░░████
███░░█████▀░░▄███░▄████████░░███
████████▀░░▄████░░██████████▀▀██
█░░░░██░░▄█████░░█████▀░░██░░░░█
██████████████░░████▀░░▄████▄▄██
███░░████████▀░███▀░░▄█████░░███
████░░███████░██▀░░▄██████░░████
█████░░██████░░░░▄███████░░█████
██████▄░█████▄▄▄████████░▄██████
████████▄░▀██████████▀░▄████████
██████████▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄██████████

Offline SkyLords

• Sr. Member
  • *
    • View Profile

« Reply #4 on: November 03, 2018, 07:46:59 PM »
madenci kanadı bitcoinin maliyetleri ne kadar yüksek olursa olsun desteklemeye devam ediyor. 100 milyar dolarlık piyasa değeri var ama erimesi de, coşması da çok hızlı gerçekleşiyor. kriptoların tamamen yıkılması hani şu malum %98'lik oran içinde olanlar için mümkün ama belli başlı %2'lik dilimin bunu gerçekleştirmesi sanki zor gibi.

Gerçekten güzel bir açıklama olmuş. Çevremde sürekli bu işin saadet zinciri olduğundan bahsediliyor. Yani çoğu kişi hakkaten blockchani sadece bitcoinden ibaret zannediyorlar.

Offline epoc

• Member
  • *
  • Activity: 118
  • The World’s First Blockchain Core
  • Last Active: March 01, 2022, 10:58:41 AM
    • View Profile

• Total Badges: 15
« Reply #5 on: November 03, 2018, 08:11:12 PM »

Gerçekten güzel bir açıklama olmuş. Çevremde sürekli bu işin saadet zinciri olduğundan bahsediliyor. Yani çoğu kişi hakkaten blockchani sadece bitcoinden ibaret zannediyorlar.

Bitcoin harici coinleri projeleri bilmedikleri gibi, bu aynı insanlar bitcoin yine 20 bin dolarlara çıkarsa inan bak gidip en tepe noktasından (o zaman 40 bin dolar mı olur artık oradan) fomo olup bitcoin alacaklar. Gör bak :)

Bence binlerce coinden sadece 5-10 tanesi gerçekten adapte olup herkesin kullanabileceği hale girecek, hayatımıza girecek. Diğerleri de hisse senedi gibi varlıklarını sürdürür belki ama daha çoğunu yapamazlar diye düşünüyorum.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram

Offline SkyLords

• Sr. Member
  • *
    • View Profile

« Reply #6 on: November 03, 2018, 09:08:45 PM »

Zaten çoğu kişi Bitcoin 20 bin doların üzerine çıktığında bi sustulardı. Sonra artık herkes Bitcoini öğrenmiş gibi profesör kesilmeye başladı. Herkes analistci oldu. 20 bin dolar olan bitcoin hala artacağı falan konuşuyorlardı. Daha sonra daralma döneminde bitcoin düşünce başladılar yermeye. Saadet zinciri patlıyor falan diye :)

Bitcoin harici coinleri projeleri bilmedikleri gibi, bu aynı insanlar bitcoin yine 20 bin dolarlara çıkarsa inan bak gidip en tepe noktasından (o zaman 40 bin dolar mı olur artık oradan) fomo olup bitcoin alacaklar. Gör bak :)

Bence binlerce coinden sadece 5-10 tanesi gerçekten adapte olup herkesin kullanabileceği hale girecek, hayatımıza girecek. Diğerleri de hisse senedi gibi varlıklarını sürdürür belki ama daha çoğunu yapamazlar diye düşünüyorum.

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

« Reply #6 on: November 03, 2018, 09:08:45 PM »

ETH & ERC20 Tokens Donations: 0x2143F7146F0AadC0F9d85ea98F23273Da0e002Ab
BNB & BEP20 Tokens Donations: 0xcbDAB774B5659cB905d4db5487F9e2057b96147F
BTC Donations: bc1qjf99wr3dz9jn9fr43q28x0r50zeyxewcq8swng
BTC Tips for Moderators: 1Pz1S3d4Aiq7QE4m3MmuoUPEvKaAYbZRoG