Китайський Інтернет-суд буде використовувати блокчейн-технології для захисту онлайн-авторів від випадків плагіату.
Як повідомляють місцеві ЗМІ, у східно-китайському місті Гуанчжоу було створено Інтернет-суд, який займатиметься питаннями та суперечками, пов'язаними з Інтернетом. Нова структура буде використовувати блокчейн для боротьби з плагіатом в інтернет-авторів.
Крадіжки інтелектуальної власності, наукових робіт та публіцистики є серйозною проблемою в Китаї, в якому широко розповсюдженими є випадки плагіату, використання чужих наукових даних, фейкові резюме та підроблені огляди. Крім того, письменники, які публікують свою роботу в Інтернеті, більш вразливі до подібних зловживань, ніж їхні офлайн-колеги, оскільки їм важко відстежувати оригінальність вмісту та захищати свої законні права.
Раніше онлайн- автори використовували скріншоти як докази своїх авторських прав. Проте цей процес не визнавався судовими органами і часто більшість письменників залишались незахищеними. Тим часом висока вартість послуг професійних юристів та нотаріальних процедур змусили їх відмовитися від спроб домагатися справедливості у випадках плагіату.
Проте технологія блокчейну, реалізована в нових судових процедурах Китаю, може запропонувати рішення.
На думку судді Ванга Цзянцяо (Wang Jiangqiao), децентралізований характер блокчейну гарантує цілісність даних, оскільки розподілений реєстр безпечно зберігає всі записи та цифрові сліди, включаючи авторство, час створення, зміст та докази порушення прав. Зважаючи на незмінність блокчейну, ці записи можуть мати правовий вплив.
Завдяки своєму онлайн-характеру, суд приймає заявки та дані про випадки, пов'язані з Інтернетом, в електронній формі. Учасники слухання, включаючи позивачів, можуть підтвердити свою особу за ідентифікатором державного зразка або обліковим записом AliPay.
Кілька тижнів раніше Інтернет-суд Гуанчжоу створив прецедент використання записів у блокчейні як доказу, які підтверджують права інтелектуальної власності онлайн-автора. Розглянувши це питання, суд дійшов висновку, що подібні електронні дані можуть бути використані як докази у справах про порушення авторських прав.
Китай не єдина країна, яка досліджує потенціал блокчейну у сфері захисту авторських прав. Подібну систему захисту авторських прав на основі технології блокчейну розробляє український стартап PatentBot, у співпраці з Bitfury Group.
Джерело:
http://coinews.io/ua/category/1-kripto/article/3622-kitaj-obira%D1%94-blokchejn-v-yakost%D1%96-zahistu-proti-onlajn-plag%D1%96atu