Уряд Ірану продовжує свою жорстку політику стосовно Telegram. Нещодавно було призначено кримінальну відповідальність за використання Gram, власної криптовалюти нового блокчейну сервісу зашифрованих повідомлень.
За даними Tehran Times, секретар іранської робочої групи з розслідування кримінальних справ, Джавад Джавідня (Javad Javidnia), висловив попередження, що будь-яка підтримка монети являє собою порушення національної безпеки, оскільки вона може потенційно порушити економіку країни. Джавідня ще раз нагадав, що саме керуючись піклуванням про захист місцевої економіки торік було заборонено Telegram:
Одним з найважливіших факторів заборони Telegram було відчуття серйозної економічної загрози від їхньої діяльності, яка, на жаль, була маргіналізована і знехтувана через ажіотаж в політичній атмосфері країни.
Заборона Telegram набула чинності більше ніж сім місяців тому, коли було прийняте судове рішення. Це відбулося після того, як сервіс зашифрованого обміну повідомленнями був звинувачений у допомозі та сприянні масовим заворушенням в ісламській республіці.
Перехід до заборони сервісу зашифрованого обміну повідомленнями відбувся внаслідок заяв урядових чиновників про заборону Telegram в країні. Наступним кроком був аргумент про підрив економіки, який зробив секретар Вищої ради іранського кіберпростору Хасан Фірузабаді (Hassan Firouzabadi).
У той час Telegram була найпопулярнішою соціальною мережею в Ірані за кількістю користувачів, з приблизно 40 млн користувачів у країні, і це майже 50% населення. Зокрема, Фірузабаді попередив, що Gram може підірвати іранський ріал і призведе до відтоку капіталу у розмірі до $50 млрд. Це сталося після того, як Telegram залучив $1,7 млрд під час пре-сейлу.
У жодній країні Telegram немає такого домінуючого впливу, як в Ірані. Telegram офіційно оголосила, що буде використовуватися як економічна платформа, Іран побоюється за стан своєї національної валюти.
Заборона Telegram в травні 2018 року також співпала з президентською директивою, яка забороняла державним службовцям користуватися додатками для обміну повідомленнями іноземного походження, підтриману з Верховним лідером Ірану, Аятолла Алі Хаменеї (Ayatollah Ali Khameneiа). Хоча Telegram ніколи не розкривала, де розташовані її офіси (як спосіб уникнути запитів з боку органів влади), відомо, що компанія зареєстрована в Англії та США.
До заборони судовою владою Ірану месенджер раніше було тимчасово заборонено виконавчим органом іранського уряду після протестів, які охопили різні міста країни. Потім додаток було звинувачено в наданні допомоги в організації протестів.
Джерело:
http://coinews.io/ua/category/1-kripto/article/3670-%D0%86ran-vprovadzhu%D1%94-krim%D1%96nal'nu-v%D1%96dpov%D1%96dal'n%D1%96st'-za-vikoristannya-kriptovaljuti-telegram