follow us on twitter . like us on facebook . follow us on instagram . subscribe to our youtube channel . announcements on telegram channel . ask urgent question ONLY . Subscribe to our reddit . Altcoins Talks Shop Shop

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here

Author Topic: Bitcoin Ödemelerinin Son Umudu Lightning Network Güncellendi  (Read 1623 times)

Offline bychemist32

• Legendary
  • *
  • Activity: 1493
  • Trade Count: (0)
  • Referrals: 8
  • Last Active: June 09, 2021, 09:32:14 AM
    • View Profile

• Total Badges: 22
    Badges: (View All)
    10 Posts First Post Fifth year Anniversary
Lightning Network'e geliştiriciler tarafından yeni özellikler eklendi.
Blockchain geliştirme şirketi Blockstream Bitcoin ölçeklendirme yazılımı c-lightning’in yeni sürümünü yayımladı.

Lightning Network
C-lightning, Bitcoin’in zincir dışı ölçeklendirme çözümü Lightning Network’un (LN) bir eklentisi ve C programlama diliyle yazılıyor. Duyuruya göre yayımlanan son c-lightning 0.7 8 ay içerisindeki ilk büyük genişleme paketi oldu. Güncellemeyle birlikte performans artırıldı, hatalar düzeltildi ve geliştirilmiş belgeleme özelliği eklendi.

Eklentinin yeni özelliklerinden bir tanesi de geliştiricilere herhangi bir programlama diliyle geliştirme yapma fırsatı sunması. LN geliştiricileri bu sayede esnekliği ve özelleştirilebilmeyi artırmayı planlıyor. Aynı zamanda farklı programlama dillerinde çalışan geliştiricilerin LN’e katkı sağlaması bekleniyor.
Geçtiğimiz hafta Blockstream kurucusu ve CEO’su Adam Back Lightning Network’ü tanıtmak üzere başlatılan Twitter meşale etkinliğinde, meşaleyi eski PayPal COO’su Reid Hoffman’a teslim etmişti.

Lightning Network Yaygınlaıyor
Aralık ayında LN’de bulunan Bitcoin miktarı rekor seviyelere ulaşmıştı. LN ağında toplam Bitcoin değeri 2 milyon doları aşarken, 1 yıllık süreç içerisinde LN inişli çıkışlı bir yol izledi. Aynı zamanda kanal sayısı 12 binin üzerine çıktı ve o zamanlar node sayısı yaklaşık 4 bindi. Şu anda LN ağında 500’e yakı BTC bulunduğu tahmin ediliyor.

Twitter ve ödeme uygulaması Square Cash’in CEO’su Jack Dorsey de LN’e destek verdi. Bitcoin’in gelecekte internetin para birimi olacağına inanan Dorsey, LN’i uygulamasına eklemeyi planladıklarını açıkladı. Diğer yandan Litecoin’de de LN istemi kullanılıyor ve ağda 100’ün üzerinde node bulunuyor. LN Bitcoin’in ödemeler adına son umudu gibi görünüyor ve Litecoin’e de ölçeklendirme anlamında iyi katkılarda bulunabilir.
............
Kaynak: https://coin-turk.com/bitcoin-odemelerinin-son-umudu-lightning-network-guncellendi

Altcoins Talks - Cryptocurrency Forum

This is an Ad. Advertised sites are not endorsement by our Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise Here

Offline SkyLords

• Sr. Member
  • *
  • Activity: 357
  • Referrals: 1
  • Last Active: April 10, 2022, 10:12:15 PM
    • View Profile

• Total Badges: 16
    Fifth year Anniversary Fourth year Anniversary 10 Posts
Re: Bitcoin Ödemelerinin Son Umudu Lightning Network Güncellendi
« Reply #1 on: March 02, 2019, 11:18:28 PM »
Lightning Network kurmaya çalıştım beceremedim bir türlü. Kurmak istiyorum hala ne gerekli ne yapmak lazım bilmiyorum. Bilen kimse varsa kurulumda neler gerekli yardımcı olursa sevinirim. Konu ile alakalı olduğu için yazayım dedim.

Offline lucitar

• Legendary
  • *
  • Activity: 1432
  • PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN
  • Referrals: 0
  • Last Active: July 11, 2019, 10:57:30 AM
    • View Profile

• Total Badges: 18
    10 Posts First Post Fifth year Anniversary
Re: Bitcoin Ödemelerinin Son Umudu Lightning Network Güncellendi
« Reply #2 on: March 03, 2019, 08:45:10 AM »
benim için önemli olan bitcoinin LNT ağı üzerinden saniyedeki maksimum işlem hızı bu güncelleme sonrasında ne oldu?

biraz konu dışı ama electrum kurdum dün. segwit cüzdan ayarladım hangi bitcoin explorer sitesine adresi yapıştırsam bulunamadı diyor. daha segwit cüzdan adresini bile tanımlayamayan bir sürü site var.

sonra sildim cüzdanı eski bitcoin cüzdan türünden (legacy) oluşturdum hemen çıktı o sitelerde.

██████████▀▀▄▄▄▄▄▄▄▄▀▀██████████
████████▀░▄██████████▄░▀████████
██████▀░████████▀▀▀█████░▀██████
█████░░███████▀░░░░██████░░█████
████░░██████▀░░▄██░███████░░████
███░░█████▀░░▄███░▄████████░░███
████████▀░░▄████░░██████████▀▀██
█░░░░██░░▄█████░░█████▀░░██░░░░█
██████████████░░████▀░░▄████▄▄██
███░░████████▀░███▀░░▄█████░░███
████░░███████░██▀░░▄██████░░████
█████░░██████░░░░▄███████░░█████
██████▄░█████▄▄▄████████░▄██████
████████▄░▀██████████▀░▄████████
██████████▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄██████████

ZROCOR  -  PRIVATE   FEDERATED   NETWORK         
MOST ACCESSIBLE PLATFORM FOR SELF-ACTUALIZATION
                   FACEBOOK                         TWITTER                         GITHUB                          

██████████▀▀▄▄▄▄▄▄▄▄▀▀██████████
████████▀░▄██████████▄░▀████████
██████▀░████████▀▀▀█████░▀██████
█████░░███████▀░░░░██████░░█████
████░░██████▀░░▄██░███████░░████
███░░█████▀░░▄███░▄████████░░███
████████▀░░▄████░░██████████▀▀██
█░░░░██░░▄█████░░█████▀░░██░░░░█
██████████████░░████▀░░▄████▄▄██
███░░████████▀░███▀░░▄█████░░███
████░░███████░██▀░░▄██████░░████
█████░░██████░░░░▄███████░░█████